328431653_686578439945043_5436296591496490242_n.jpg
03.02.2023

31. finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy

Miniony weekend upłynął nam pod znakiem wspólnego grania z Wielką Orkiestrą Świątecznej Pomocy. W tym roku pod hasłem „Chcemy wygrać z sepsą! Gramy dla wszystkich – małych i dużych” Orkiestra zbierała pieniądze na zakup sprzętu do szybkiej identyfikacji bakterii, którymi zakażenie może doprowadzić do sepsy. Po raz pierwszy w historii zakupione urządzenia posłużą wszystkim, którzy będą tego sprzętu potrzebować – bez względu na wiek.

W sobotę 28 stycznia w Parku Dolina Wkry odbył się 4. Pomiechowski bieg Policz się z Cukrzycą oraz morsowanie we Wkrze. W Gminnym Ośrodku Kultury odbyła się tego dnia również premiera spektaklu „ O czym śni Dorotka?” w wykonaniu dziecięcej grupy teatralnej.

W niedzielę spotkaliśmy się w hali sportowej by grać razem z Wielką Orkiestrą. Czekały na nas występy Gminnej Orkiestry Dętej, zespołu Sarna i Royal Age. Na scenie wystąpili młodzi tancerze z grupy tanecznej Step Touch Anna Strachowska oraz artyści z grupy teatralno-muzycznej Borynowe Skowronki. Była nauka pierwszej pomocy w wykonaniu OSP Pomiechówek oraz WOPR Nowy Dwór Mazowiecki, stoisko fundacji DKMS poszukującej dawców dla pacjentów potrzebujących przeszczepu komórek macierzystych a także stoisko SPZOZ, przy którym mogliśmy zmierzyć poziom cukru i dowiedzieć się jak skutecznie walczyć z cukrzycą. Sportowych emocji dostarczył nam mecz młodzieżowej drużyny Wkra Pomiechówek. O to, by nikt nie zgłodniał zadbali harcerze z 31. Drużyny Harcerskiej Harmider oraz Zespół Szkół Ponadpodstawowych przygotowując kulinarne specjały.

Równolegle do występów i atrakcji odbywały się licytacje, z których cały dochód zasilił konto fundacji. Cieszymy się, że vouchery przekazane przez wójta gminy Pomiechówek Dariusza Bieleckiego znalazły swoich nabywców. Na zakończenie finału tradycyjnie wysłaliśmy światełko do nieba. Bardzo dziękujemy, że byliście tego dnia z nami oraz wspieraliście działania Sztabu Pomiechówek. Do wspólnej sztabowej puszki w dniu finału zebraliśmy 61 485,72 zł! A to jeszcze nie jest koniec - aukcje na allegro wciąż trwają. Jeśli jeszcze nie dołożyliście swojej cegiełki, a macie taką chęć zachęcamy do licytacji

Zdjęcia: Wioletta Peda

Inne aktualności

Więcej  aktualności o: Przejdź do strony z aktualnościami
 • 123.jpg
  08.03.2023
  Najlepsze życzenia z okazji Dnia Kobiet
  Z okazji Dnia Kobiet wszystkim Paniom pragniemy złożyć najserdeczniejsze życzenia - wszelkiej pomyślności, zdrowia, siły oraz determinacji do stawiania czoła codziennym wyzwaniom.
 • Pomiechówek plakat KSc (002).jpg
  01.03.2023
  Konsultacje społeczne dot. przebiegu nowej linii kolejowej
  9 marca br. o 18:00 w sali konferencyjnej Centrum Integracji Społecznej odbędą się konsultacje społeczne organizowane przez PKP PLK S.A. w sprawie budowy nowej linii kolejowej Warszawa Wschodnia-Nasielsk (Kątne/Świercze). Serdecznie zapraszamy wszystkich mieszkańców, którzy są zainteresowani tematem i chcieliby wyrazić swoje opinie na temat proponowanych wariantów.
 • 27.02.2023
  Mobilność – powstają kolejne kilometry ścieżek rowerowych
  Wraz z końcem zimy kontynuujemy budowę ścieżek rowerowych na terenie gminy. Obecnie, w rejonie ul. Nasielskiej w Pomiechówku powstaje ścieżka rowerowa o szerokości 2,5 m i długości 1200 m. W ubiegłym roku zakończyliśmy prace przygotowujące teren pod inwestycje, w tym, przyszedł czas na właściwe prace.