06.06.2023

Dzień dziecka za nami

Za nami Kulturalny Dzień Dziecka połączony z Ekologicznym Piknikiem Rodzinnym. Cieszymy się, że wzbudził on wiele zainteresowania i wielu z Was było tego dnia z nami. W niedzielne popołudnie na najmłodszych czekało wiele atrakcji o tematyce ekologicznej połączonych z potężną dawką wiedzy o środowisku. Wspólnie tworzyliśmy eko biżuterię, bomby nasienne, sadziliśmy kwiaty antysmogowe oraz zgłębialiśmy tajniki odnawialnych źródeł energii. Na scenie nie zabrakło młodych artystów - występów wokalnych oraz tanecznych. Były animacje, konkursy, kolorowe proszki HOLI, a także ekologiczna strefa gastronomiczna z lemoniadą i ciastkami. Podczas pikniku działał również punkt konsultacyjny programu Czyste Powietrze, w którym można było dowiedzieć się jak uzyskać dofinansowanie na termomodernizację i wymianę źródeł ciepła, a także uzyskać pomoc w wypełnieniu wniosku o dofinansowanie. Dziękujemy wszystkim, którzy włączyli się do organizacji tego wydarzenia oraz wszystkim, którzy spędzili go razem z nami!

Organizację Ekologicznego Pikniku Rodzinnego dofinansowano ze środków Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Rolnictwa w Warszawie.

Zdjęcia: Gminny Ośrodek Kultury w Pomiechówku

wfos-logo.png [9.49 KB]

Tego dnia świętowaliśmy również w Kosewku. Na placu przy świetlicy wiejskiej Koło Gospodyń Wiejskich Młynareczka wraz z radnym i sołtysem, przy gminnym wsparciu zorganizowało mnóstwo atrakcji dla najmłodszych takich jak malowanie buziek, dmuchańce czy przejażdżka quadem. "Młynareczka" zadbała również, aby nikt nie był głodny - były gofry, lody, kiełbaski z ogniska i wiele, wiele więcej. Cieszymy się, że świetlica wiejska w Kosewku służy lokalnej społeczności i jest miejscem spotkań wykorzystywanym przez mieszkańców.

Zdjęcia: KGW "Młynareczka"

Inne aktualności

Więcej  aktualności o: Przejdź do strony z aktualnościami
 • park_biegi_72_dpi_fot_Katarzyna_Leszczynska004-DSC_8182-3.jpg
  13.09.2023
  Pomiechowskie przełaje
  30 września zapraszamy na coroczny bieg Warsa i Sawy. Startujemy o godzinie 11 w kompleksie leśno-rekreacyjnym przy ul. Nasielskiej 1B.
 • IMG_3898.jpg
  11.09.2023
  Gminno-parafialne Dożynki za nami
  Druga niedziela września to już tradycyjnie gminno-parafialne święto plonów. Tegoroczne Dożynki, które przypadły 10 września, miały jak zwykle uroczystą oprawę.
 • IMG_3682.JPG
  04.09.2023
  Witaj szkoło!
  Pomimo wakacji przedłużonych o 3 dni początek roku szkolnego musiał nadejść. Dziś, 4 września 1 711 uczniów z pomiechowskich placówek edukacyjnych dzielnie ruszyło na rozpoczęcie roku szkolnego.