Aktualności

Dzień Edukacji Narodowej

13-10-2017

„Bodaj byś cudze dzieci uczył!”
-  pamiętamy o Nauczycielach

Cała społeczność szkolna gminy Pomiechówek otrzymała zaproszenie na szczególne popołudnie dedykowane pracującym w oświacie. W czwartek 12 października spotkaliśmy się na uroczystości z okazji Dnia Edukacji Narodowej, którego zasadniczą częścią było przedstawienie „Bodaj byś cudze dzieci uczył” w wykonaniu Amatorskiej Grupy Teatralnej Goławice.

Zebranych gości przywitała dyrektor Gminnego Ośrodka Kultury w Pomiechówku Agnieszka Brzezińska-Brańska. Słowo powitania i serdeczne życzenia dla Grona Pedagogicznego i pracowników oświaty wygłosił wójt Dariusz Bielecki.

Spektakl składał się z kilku ciekawie ujętych scen z życia nauczycieli, uczniów i rodziców, skupiając niczym w soczewce codzienne dylematy związane ze szkołą. Prace domowe, wywiadówki czy sprawy uposażenia nauczycieli przedstawiono w krzywym zwierciadle. Co i rusz dialogi aktorów przerywały salwy śmiechu publiczności.

Na zakończenie miłego, kameralnego wieczoru zrobiliśmy sobie wspólne „rodzinne” zdjęcie. Wszak temat szkoły dotyczy każdego z nas, różnimy się jedynie rolami, które okoliczności każą nam odgrywać – uczniów, nauczycieli czy rodziców.

Wszystkim Nauczycielom, Wychowawcom, Pedagogom i Pracownikom oświaty składamy najserdeczniejsze życzenia. Niech nie zabraknie zdrowia i wytrwałości w podejmowaniu coraz to nowych wyzwań.

fot. Marlena Dziedzic-Nawrocka

Wspierają nas:

 

 

 

 

Kalendarz Wydarzeń