Aktualności

Gminno-parafialne dożynki

13-09-2018
Pierwszy dzień obchodów to zmagania sołectw w VIII Turnieju Sołeckim na placu przy ul. Sportowej w Pomiechówku. Czternaście drużyn walczyło o miejsce na podium w konkurencjach sportowych tj.: cerowanie dziury w skarpecie, skoki ze skakanką, rozpoznawanie ziaren, żonglerka piłki nogą, plecenie warkocza ze sznurków, bieg z ułożeniem piramidy z plastikowych kubków, obieranie i krojenie cebuli. Dodatkowe punkty można było również zdobyć dzięki pracy plastycznej, którą sołectwa wykonywały wcześniej. Tematem pracy było godło państwowe.  Jury w składzie Dariusz Bielecki wójt gminy Pomiechówek, Jan Drzazgowski przewodniczący rady gminy Pomiechówek, Monika Piłkowska-Końska pracownik urzędu gminy oraz Andrzej Malasiewicz wiceprzewodniczący rady gminy Pomiechówek miało naprawdę niesamowity dylemat, które godło jest najlepsze.
Po 3-godzinnych zmaganiach zwycięskim sołectwem okazało się Stanisławowo, drugie miejsce zajęło ex aequo Błędówko, Kosewko i Nowy Modlin, zaś ostatnią pozycję na podium zajęły sołectwa Brody, Brody-Parcele, Pomiechowo i Pomiechówek. Kolejne miejsce poza podium zajęły sołectwa: Bronisławka i Śniadówko (4 miejsce), Czarnowo (5 miejsce), Błędowo (6 miejsce), Wólka Kikolska (7 miejsce), Goławice Pierwsze (8 miejsce) oraz sołectwo Nowe Orzechowo (9 miejsce). Każde sołectwo, które brało udział w turnieju otrzymało nagrodę w kwocie 1500,00 zł. 
Pieniądze te będą mogły być przeznaczone na zakup wyposażenia w obiektach użyteczności publicznej na terenie sołectw lub zagospodarowanie terenów zielonych. Gospodarzami Dożynek było sołectwo Czarnowo, zaś organizatorem Gminny Ośrodek Kultury w Pomiechówku.
 
Małgorzata Janczarek
 
 
 

Wspierają nas:

 

 

 

 

Kalendarz Wydarzeń

Informujemy, że Twoje dane osobowe będą przetwarzane przez Urząd Gminy Pomiechówek jako Administratora danych, w celu zrealizowania sprawy, w której się z nami kontaktujesz. Twoje dane będziemy przechowywać do czasu zrealizowania sprawy, w której się z nami kontaktujesz i wygaśnięcia ewentualnych roszczeń z nią związanych. Przysługuje Ci prawo dostępu do swoich danych oraz otrzymania ich kopii, poprawienia, usunięcia, ograniczenia przetwarzania, przenoszenia, wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania danych, wniesienia skargi do organu nadzorczego oraz do cofnięcia zgody na przetwarzanie danych osobowych w każdym czasie. Podanie danych jest dobrowolne, jednak jeżeli tego nie zrobisz nie będziemy mogli się z Tobą skontaktować, a tym samym – załatwić sprawy, w której się z nami kontaktujesz. Dane kontaktowe do inspektora danych osobowych: Justyna Wyrzykowska iod@pomiechowek.pl