dozynki23 w.jpg
04.09.2023

Zapraszamy na gminno-parafialne dożynki

Wrześniowym zwyczajem, serdecznie zapraszamy wraz z Gminnym Ośrodkiem Kultury na coroczne święto plonów – gminno-parafialne dożynki. Tegoroczne świętowanie rozpoczniemy 10 września o g. 12 mszą św. dziękczynną  w kościele św. Anny w Pomiechowie i poświęceniem wieńców oraz koszy dożynkowych. Po nabożeństwie zapraszamy na stoiska sołeckie oraz występ Teatru Seniorów DESA, którzy tym razem przygotowali znane i lubiane przyśpiewki ludowe. W gminnym namiocie będą na Was czekać warsztaty rękodzielnicze, podczas których wspólnie stworzymy lampiony z darów natury oraz stoisko Wydziału Ochrony Środowiska i Rolnictwa, gdzie wymienicie plastikowe nakrętki na niepisany symbol jesieni – wrzos. Regulamin akcji ekologicznej dostępny poniżej. Żeby tradycji stało się zadość, wydarzeniu towarzyszyć będzie akcja charytatywna – w tym roku zbieramy na naszych gminnych strażaków z OSP Pomiechówek.

Do zobaczenia na Placu św. Anny!

dozynki23 w.jpg [750.97 KB]

 

Inne aktualności

Więcej  aktualności o: Przejdź do strony z aktualnościami
 • IMG_9093.JPG
  21.06.2024
  Stypendia Wójta Gminy Pomiechówek przyznane!
  Podczas dzisiejszych uroczystości oficjalnie kończących rok szkolny 2023/2024 wójt gminy Dariusz Bielecki po raz dwunasty wręczył stypendia dla uzdolnionych dzieci i młodzieży z gminnych szkół. Tym razem wspomniane wyróżnienia trafiły w ręce osiemdziesięciu sześciu uczniów pomiechowskich placówek edukacyjnych!
 • IMG_9058.JPG
  20.06.2024
  Zawiadomienie o wprowadzeniu czasowej organizacji ruchu na drodze powiatowej w Szczypiornie
  Starosta Nowodworski - Organ zarządzający ruchem na drogach powiatowych i gminnych informuje, że na drodze powiatowej nr 2411W od dr. woj. nr 571 – Borkowo – Błędowo – Szczypiorno - Pomiechówek w m. Szczypiorno zostanie zmieniona organizacja ruchu.
 • raport 2023 okladka a.jpg
  19.06.2024
  Raport o stanie gminy za rok 2023
  Zapraszamy wszystkich mieszkańców do debaty nad raportem o stanie gminy za rok 2023. Raport o stanie gminy to dokument, który podsumowuje najważniejsze wydarzenia i działania w roku 2023 i zawiera szczegółowe informacje dotyczące stanu realizacji polityk, programów i strategii, uchwał rady gminy.