Aktualności / Gmina Pomiechówek

Aktualności

Ja w Internecie

07-03-2019

Ruszamy z rekrutacją do projektu Ja w Internecie. Zachęcamy do udziału!

 

 

 

Dla kogo?

…dla WSZYSTKICH mieszkańców zainteresowanych nabyciem lub rozwijaniem własnych kompetencji cyfrowych. Jedyny warunek – wiek powyżej 25 roku życia. Szkolenia rozpoczną się w styczniu i potrwają do lipca 2019.  

Nie ma zatem znaczenia czy pracujesz, uczysz się czy siedzisz w domu – wystarczy po prostu chcieć! Początkujący użytkownicy przejdą kurs podstawowy w zakresie obsługi komputera, korzystania z Internetu, obsługi poczty elektronicznej oraz posługiwania się serwisami i aplikacjami ułatwiającymi funkcjonowanie w życiu codziennym. Osoby swobodnie korzystające z komputera zdobędą nowe umiejętności a osoby zaawansowane, poszerzą swoją wiedzę i kompetencje.

Co proponujemy?

…bezpłatne szkolenia, w wymiarze 12 godzin zegarowych z następujących obszarów tematycznych:

  1. Rodzic w Internecie - szkolenie przeznaczone jest dla rodziców chcących chronić swoje dzieci przed realnymi zagrożeniami, które wiążą się z korzystaniem z Internetu.
  2. Moje finanse i transakcje w sieci - szkolenie przeznaczone jest dla osób chcących nauczyć się załatwiać skutecznie swoje sprawy biznesowe, finansowe i urzędowe za pośrednictwem Internetu.
  3. Działam w sieciach społecznościowych - szkolenie przeznaczone jest dla osób, które chcą nauczyć się skutecznie korzystać z portali społecznościowych (takich jak YouTube, Facebook, Twitter, Instagram i in.) w swojej codziennej pracy i w życiu prywatnym.
  4. Tworzę własną stronę internetową (blog) - szkolenie przeznaczone jest dla osób, które chcą nauczyć się zakładać i prowadzić własną stronę interentową lub bloga.
  5. Kultura w sieci - szkolenie przeznaczone jest dla osób, które chcą dowiedzieć się, jak i gdzie w Internecie bezpiecznie szukać filmów, spektakli, książek, muzyki, gier, zdjęć, szkoleń i innych treści dostępnych z legalnych źródeł oraz jak wykorzystać je do nauki lub własnej twórczości zgodnie z prawem.

 

Co zapewniamy?

- zakres merytoryczny szkoleń dostosowany do indywidualnych potrzeb (grupy szkoleniowe zostaną określone na podstawie testu kompetencyjnego)

- terminy i godziny szkoleń dostosowane do potrzeb uczestników

- wykwalifikowanych instruktorów

- podczas szkoleń dostęp do nowoczesnych laptopów oraz Internetu

- możliwość dojazdu do Goławic i Orzechowa (w przypadku zebrania się 12 osobowej grupy)

- materiały szkoleniowe dot. poszczególnych tematów

- certyfikat potwierdzający ukończenie szkolenia

- miłą atmosferę

- kawę i ciastko :)

 

Wypełniony formularz zgłoszeniowy można złożyć bezpośrednio w Urzędzie Gminy Pomiechówek, w bibliotece gminnej oraz w ośrodku kultury lub przesłać mailem na adres:
Już dziś zapraszamy do udziału w projekcie! Naprawdę warto! Liczba miejsc ograniczona!

Chcesz zadać pytanie dot. projektu - zadzwoń:

Marta Mostowska 22 765 27 31

 

Wspierają nas:

 

 

 

 

Kalendarz Wydarzeń

Informujemy, że Twoje dane osobowe będą przetwarzane przez Urząd Gminy Pomiechówek jako Administratora danych, w celu zrealizowania sprawy, w której się z nami kontaktujesz. Twoje dane będziemy przechowywać do czasu zrealizowania sprawy, w której się z nami kontaktujesz i wygaśnięcia ewentualnych roszczeń z nią związanych. Przysługuje Ci prawo dostępu do swoich danych oraz otrzymania ich kopii, poprawienia, usunięcia, ograniczenia przetwarzania, przenoszenia, wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania danych, wniesienia skargi do organu nadzorczego oraz do cofnięcia zgody na przetwarzanie danych osobowych w każdym czasie. Podanie danych jest dobrowolne, jednak jeżeli tego nie zrobisz nie będziemy mogli się z Tobą skontaktować, a tym samym – załatwić sprawy, w której się z nami kontaktujesz. Dane kontaktowe do inspektora danych osobowych: Justyna Wyrzykowska iod.pomiechowek@rodowsamorzadach.pl