07.06.2023

Jubileusz 25-lecia działalności Ognisk TPD na terenie naszej gminy

Pełne wspomnień i wzruszeń było wczorajsze popołudnie. Wszystko za sprawą jubileuszu 25-lecia działalności Ognisk Towarzystwa Przyjaciół Dzieci na terenie gminy Pomiechówek.

Przez lata Ogniska TPD w Szczypiornie i Kosewie nie tylko wspierały zadania własne gminy dotyczące opieki nad dzieckiem i rodziną, ale były przestrzenią kształtowania postaw, idei, wizji świata wśród młodego pokolenia.

Podopieczni Ogniska znajdowali tutaj nie tylko pomoc w nadrabianiu braków szkolnych, czy pomysły na spędzanie czasu wolnego. Nader często Ogniska były miejscem rozwoju niezbędnych umiejętności życiowych, wrażliwości moralnej, pracy nad samym sobą, samorządności dziecięcej i młodzieżowej. Nad całokształtem tej niezwykłej działalności, finansowanej i wspieranej przez gminę Pomiechówek czuwały przez lata Pani Teresa Boszko i Jolanta Żuk, które wraz z wychowawcami, pomiechowskim samorządem lata tworzyły tę szczególną organizację, pozostając wiernymi fundamentalnej zasadzie, iż najważniejsze jest zawsze dziecko.

Wczorajszego popołudnia nasze oczy zwrócone były w kierunku tych dwóch niezwykle zasłużonych dla naszej społeczności postaci, jakimi są Teresa Boszko i Jolanta Żuk. 6 czerwca obie Panie zakończyły swoją działalność w Gminnym Zarządzie TPD. Tym samym do historii przechodzi ta forma wsparcia dzieci z terenu gminy. Otwieramy nowy rozdział, zachowując w pamięci wszystkie dotychczasowe dokonania organizacji.

Dziękujemy wszystkim uczestnikom jubileuszowego spotkania. Dzięki Waszej obecności było odświętnie, wzruszająco, rodzinnie. Pani Teresie i Joli – dziękujemy za pokaźną dawkę wspomnień podczas wyświetlanej prezentacji, podopiecznym Ognisk – za program słowno-muzyczny – nie tak łatwo wyjść na scenę i przed dużą publicznością śpiewać o uczuciach. Brawo za odwagę. Wyrazy wdzięczności kierujemy do przedstawicieli Zarządu Głównego, Mazowieckiego i Powiatowego TPD, którzy zechcieli wspólnie z nami przeżywać ten niezwykły jubileusz. 

To były lata trudnej, ale niezwykle wartościowej pracy. Czy było warto? Było. Dowód? Odznaka Przyjaciela dzieci. Czy zna świat lepszą nagrodę niż ta?

 

 

Inne aktualności

Więcej  aktualności o: Przejdź do strony z aktualnościami
 • park_biegi_72_dpi_fot_Katarzyna_Leszczynska004-DSC_8182-3.jpg
  13.09.2023
  Pomiechowskie przełaje
  30 września zapraszamy na coroczny bieg Warsa i Sawy. Startujemy o godzinie 11 w kompleksie leśno-rekreacyjnym przy ul. Nasielskiej 1B.
 • IMG_3898.jpg
  11.09.2023
  Gminno-parafialne Dożynki za nami
  Druga niedziela września to już tradycyjnie gminno-parafialne święto plonów. Tegoroczne Dożynki, które przypadły 10 września, miały jak zwykle uroczystą oprawę.
 • IMG_3682.JPG
  04.09.2023
  Witaj szkoło!
  Pomimo wakacji przedłużonych o 3 dni początek roku szkolnego musiał nadejść. Dziś, 4 września 1 711 uczniów z pomiechowskich placówek edukacyjnych dzielnie ruszyło na rozpoczęcie roku szkolnego.