Aktualności

Kładka - wykonawca na placu budowy

07-06-2021

Od piątku trwają prace przygotowawcze od strony rzeki oraz organizacja zaplecza budowy pod inwestycję, jaką jest budowa bezpiecznego miejsca przejścia przez most drogowy dla pieszych na rzece Wkrze. Wykonawca – firma Hydrobud, przygotowuje teren do rozpoczęcia prac zwiazanych z umocnieniem filarów mostu.

 

Przypominamy: 

Bezpieczne dzieci, udające się do szkoły, bezpieczni rowerzyści, próbujący dostać się na drugą stronę rzeki. To kluczowa inwestycja tego roku. Wyczekiwana szczególnie przez rodziców, którzy drżeli o swoje pociechy, przechodzące przez ruchliwy most. Jeszcze kilka miesięcy i będzie inaczej. Odetchniemy wszyscy. 

Wójt gminy Pomiechówek Dariusz Bielecki podpisał umowę na budowę kładki pieszo-rowerowej w miejscowości Pomiechówek. Zgodnie z zapisami umowy bezpieczne przejście przez most drogowy na rzece Wkrze w Pomiechówku w postaci kładki, zlokalizowanej bezpośrednio przy moście powstanie do końca listopada 2021 r. Projekt budowy zakłada wykonanie kładki pieszo-rowerowej nad rzeką Wkrą, zlokalizowanej przy moście drogowym po stronie plaży i parku „Dolina Wkry”, ciągu pieszo-rowerowego, wzdłuż drogi krajowej wraz z zejściami po obu stronach mostu oraz oświetlenie. Szerokość kładki 3,5 m, w tym pas ruchu dla rowerzystów szerokości 2,0 m, pas ruchu dla pieszych 1,5 m.

Koszt realizacji opiewa na kwotę blisko 4 mln zł. Wykonawca robót jest firma Hydrobud Kielczyk Spółka Jawna z siedzibą w Białymstoku.

Inwestycja jest współfinansowana ze środków z projektu pn. „Rozwój infrastruktury technicznej na obszarach rewitalizowanych w celu aktywizacji społecznej i gospodarczej – aktywizacja społeczna i gospodarcza”.

Za kilka dni wykonawca wejdzie na teren budowy. Będziemy informować na bieżąco o kolejnych etapach inwestycji. 

 

Wspierają nas:

 

 

 

 

Kalendarz Wydarzeń

Informujemy, że Twoje dane osobowe będą przetwarzane przez Urząd Gminy Pomiechówek jako Administratora danych, w celu zrealizowania sprawy, w której się z nami kontaktujesz. Twoje dane będziemy przechowywać do czasu zrealizowania sprawy, w której się z nami kontaktujesz i wygaśnięcia ewentualnych roszczeń z nią związanych. Przysługuje Ci prawo dostępu do swoich danych oraz otrzymania ich kopii, poprawienia, usunięcia, ograniczenia przetwarzania, przenoszenia, wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania danych, wniesienia skargi do organu nadzorczego oraz do cofnięcia zgody na przetwarzanie danych osobowych w każdym czasie. Podanie danych jest dobrowolne, jednak jeżeli tego nie zrobisz nie będziemy mogli się z Tobą skontaktować, a tym samym – załatwić sprawy, w której się z nami kontaktujesz. Dane kontaktowe do inspektora danych osobowych: Justyna Wyrzykowska iod@pomiechowek.pl