Aktualności

Kolejny rekordowy finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy

29-01-2018

Pomiechowianie znowu nie zawiedli. 26. Finał Wielkiej Orkiestry  Świątecznej Pomocy w gminie Pomiechówek przerósł najśmielsze oczekiwania.

 

Przygotowania

Już na dwa miesiące przed finałem w internecie pojawiły się pierwsze informacje zwiastujące, że w naszej gminie odbędzie się w tym roku 26. Finał WOŚP. Znaczyło to jedno – sztab
w Pomiechówku zaczął prace nad ogólnoświatowym wydarzeniem.

Grupa ludzi spotykała się i podjęła decyzję o stworzeniu sztabu u nas w gminie.
Na regularnych zebraniach planowaliśmy, co będzie się działo tego dnia, jak będzie udekorowana sala, kto poprowadzi całą imprezę i jak w ogóle to wszystko ze sobą spiąć w całość. Będąc w stałym kontakcie zdobywaliśmy fanty na licytacje, pozyskiwaliśmy sponsorów i ludzi dobrego serca, którzy byli chętni wesprzeć naszą inicjatywę. Ustalenia były proste, robimy wszystko, aby w dniu finału każdy był zadowolony oraz aby uzbierać jak najwięcej środków dla fundacji Jurka Owsiaka.

Sztab składał się z 5 osób, które miały jasno określone zadania, dzięki czemu praca szła płynnie i przyjemnie.  Po rozmowach z Panem Wójtem Dariuszem Bieleckim, gmina udostępniła nam salę w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych wraz z wyposażeniem,  a sam Wójt objął patronat honorowy nad wydarzeniem. Równolegle prowadzone były rozmowy z Panią dyrektor szkoły –
Hanną Radywonik, gdyż sztab potrzebował zaplecza, gdzie mógłby pracować przy organizacji jak
i w samym dniu finału. Patronat nad imprezą objęła również Pani Dyrektor Szkoły . W tym roku udało się uzyskać wsparcie ze strony Powiatu Nowodworskiego, które ufundowało światełko do nieba,
a Pan Wicestarosta Powiatu –  Paweł Calak objął także patronat nad imprezą.

W przeddzień finału

Po paru miesiącach przygotowań nadszedł dzień, w którym zabraliśmy się za zrealizowanie założeń. W sobotnie popołudnia sztab z wolontariuszami, w większości byli to harcerze z szeregów 13. oraz 31. Drużyny,  rozpoczął prace w sali sportowej w Pomiechówku. Trzeba było udekorować salę, przygotować miejsce i przedmioty na licytację, przygotować stoiska dla wszystkich darczyńców wspierających nasze przedsięwzięcie atrakcjami dla dzieci jak i dorosłych osób. Ku naszej radości nagłośnieniem i oświetleniem całej imprezy zajął się profesjonalista Pan Piotr Syrewicz ze swoją ekipą udostępniając nawet swój sprzęt.

Wielki Finał

O godzinie 11:30 w niedzielą 14 stycznia 2018 roku 26. Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy zaczął grać. Gości przywitał znakomity aktor Pan Roch Siemianowski. Wraz z szefem sztabu podziękował Panu Wójtowi, Panu Dyrektorowi gimnazjum, wszystkim ludziom ze sztabu oraz wolontariuszom. Impreza kręciła się na całego. Występy wokalne przeplatały się z występami tanecznymi. Pan Roch ze sceny zagrzewał ludzi do wspierania akcji i zapraszał na wszystkie atrakcje. Dwie godziny później o 14:30 na scenie pojawił się dziennikarz muzyczny znany z radia Eska – Adam „Albert” Deczkowski. Rozpoczęły się licytacje. Występy przeplatane licytacjami ściągnęły mnóstwo ludzi. Około godziny 15:00 mieliśmy zliczone 8 puszek, które wolontariusze zbierający na terenie gminy już zdali naszego sztabu. Dawało nam to kwotę ponad 8000,00 zł. Łatwo było przeliczyć, że przy 30 wolontariuszach  zbierających do puszek może dać nam to zawrotną sumę około 30 000,00 zł, ale nikt nie mówił tego na głos. Parę godzin później po oddaniu połowy puszek mieliśmy już ponad 15 000,00 zł. Rachunek był prosty, mamy szanse na pobicie rekordu, gdyż przed nami jeszcze liczenie pieniędzy ze zbiórek wolontariuszy, którzy zbierali pieniądze w sali, a także z licytacji wciąż trwających.

Przed godziną 20:00 licytacje dobiegły końca. Pan Wójt wraz z Panem Wicestarostą, Panią Dyrektor oraz przewodniczącym Rady Gminy, ze sceny  podziękowali wszystkim, którzy przysłowiowym groszem wsparli akcję oraz organizatorom i wolontariuszom. Pan Wójt zaprosił na finał akcji – „światełko do nieba” oraz tort po światełku.

O godzinie 21:20 w sztabie zapanowała ogromna radość.  Zliczyliśmy wszystkie puszki i już wiedzieliśmy, że kwota przerosła nasze najśmielsze oczekiwania. Osiągnęliśmy rekord. O godzinie 21:30 sztab ze sceny ogłosił oficjalne wyniki, co spotkało się z ogromnym aplauzem ze strony ludzi będących jeszcze na finałowych koncertach.

Podsumowując zebraliśmy kwotę 34 866,17 zł.

Na terenie gminy pieniądze do puszek zbierało 30 wolontariuszy. Sztab składający się z 5 osób oraz około 30 wolontariuszy.

Część z nas nie spała 2 dni i ponad 40 godzin non stop była na nogach, popijając co parę godzin kubek ciepłej kawy. Czy było warto? Myślę, że to pytanie możemy zostawić bez odpowiedzi.

Dziękujemy wszystkim, którzy w choćby najmniejszy sposób wsparli nas w tej inicjatywie społecznej,  gdyż tutaj nie jesteśmy w stanie wymienić ich wszystkich z osobna.

Mądrzejsi o tegoroczne doświadczenia już dziś zapraszamy na przyszły rok. Za rok zagramy jeszcze głośniej, bo wiemy że poprzeczka zawieszona jest wysoko.

 

Dziękujemy i Pozdrawiamy

Sztab w Pomiechówku

Marcin Michalik

 

 

Wspierają nas:

 

 

 

 

Kalendarz Wydarzeń

Informujemy, że Twoje dane osobowe będą przetwarzane przez Urząd Gminy Pomiechówek jako Administratora danych, w celu zrealizowania sprawy, w której się z nami kontaktujesz. Twoje dane będziemy przechowywać do czasu zrealizowania sprawy, w której się z nami kontaktujesz i wygaśnięcia ewentualnych roszczeń z nią związanych. Przysługuje Ci prawo dostępu do swoich danych oraz otrzymania ich kopii, poprawienia, usunięcia, ograniczenia przetwarzania, przenoszenia, wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania danych, wniesienia skargi do organu nadzorczego oraz do cofnięcia zgody na przetwarzanie danych osobowych w każdym czasie. Podanie danych jest dobrowolne, jednak jeżeli tego nie zrobisz nie będziemy mogli się z Tobą skontaktować, a tym samym – załatwić sprawy, w której się z nami kontaktujesz. Dane kontaktowe do inspektora danych osobowych: iod.pomiechowek@rodowsamorzadach.pl