kościół św. Anny.jpg
26.04.2023

Majowe uroczystości

Narodowe Święto Trzeciego Maja obchodzimy na pamiątkę uchwalenia polskiej konstytucji przez Sejm Czteroletni w 1791 r. Polska, trzeciomajowa Konstytucja była pierwszą w Europie i drugą na świecie spisaną ustawą zasadniczą, która stała się wzorem dla innych państw. To cywilizacyjne osiągnięcie obywateli Rzeczpospolitej Obojga Narodów, ważna karta wspólnej historii Polski i Litwy. Symbol wolności i powód do dumy dla każdego z nas. Serdecznie zapraszamy do wspólnych obchodów 232. rocznicy uchwalenia Konstytucji, w ramach których 3 maja 2023 r. o godz. 9:00 w kościele św. Anny w Pomiechowie zostanie odprawiona uroczysta msza święta. 

Zapraszamy poczty sztandarowe. 

Inne aktualności

Więcej  aktualności o: Przejdź do strony z aktualnościami
 • 06.06.2023
  Dzień dziecka za nami
  Za nami Kulturalny Dzień Dziecka połączony z Ekologicznym Piknikiem Rodzinnym. Dla najmłodszych czekało wiele atrakcji o tematyce ekologicznej połączonych z potężną dawką wiedzy o środowisku. Wspólnie tworzyliśmy bomby nasienne, sadziliśmy kwiaty antysmogowe oraz zgłębialiśmy tajniki odnawialnych źródeł energii.
 • 02.06.2023
  Umowa na przebudowę gminnych dróg podpisana
  W ciągu najbliższych 13 miesięcy zbudujemy i przebudujemy 25 odcinków gminnych dróg o łącznej długości 9,9 km. 1 czerwca wójt gminy Dariusz Bielecki podpisał umowę na realizację zadania z wykonawcą - firmą INFRASTRUKTURA BUD-59 Sp. z o.o. z Warszawy.
 • A3-23-9.png
  08.05.2023
  Spotkanie o baśniach z Joanną Piekarską
  Biblioteka Publiczna gminy Pomiechówek serdecznie zapraszamy wszystkich zainteresowanych, w szczególności rodziców, dziadków, opiekunów i nauczycieli do wzięcia udziału w spotkaniu poświęconym baśniom, ich genezie oraz wartościom jakie ze sobą niosą. Widzimy się już w sobotę, 13 maja o godzinie 13.00 w sali konferencyjnej na drugim piętrze biblioteki, przy ul. Jana Kilińskiego 3.