szlak_konny (1).JPG
11.04.2022

Odkrywamy na nowo pomiechowski szlak konny!

Część z Was już pewnie go zna, a dla części będzie to nowe odkrycie. Uważamy jednak, że warto przypominać i pokazywać ten niezwykle malowniczy teren.

Szlak konny został utworzony już kilka lat temu na terenie Nadleśnictwa Kolonia w Wólce Kikolskiej, należącego do Nadleśnictwa Jabłonna. Najdłuższa pętla szlaku ma osiem kilometrów i została wyznaczona na obszarze Natura 2000 – „Świetliste dąbrowy i grądy Jabłonnej”. Szlak jest oznakowany pomarańczową kropką na białym tle i przebiega po jednym z najciekawszych obszarów lasu. Na trasie można zobaczyć głównie okazałe dęby wymieszane z sosnami. Charakterystyczne dla tego obszaru są drogi i ścieżki leśne, zielone latem i przebarwiające się na złoto jesienią. Rekreacja konna na takim obszarze to czysta przyjemność na łonie natury dostarczająca niezapomnianych wrażeń. Zapraszamy do odwiedzenia szlaku. Jeśli nie jako aktywny jeździec, to może obserwator?

23 kwietnia pobliska Stajnia Zarębowo planuje otwarcie sezonu jeździeckiego, organizując w Leśnictwie Kolonia Bieg Św. Jerzego. Będzie to wydarzenie nietypowe, ponieważ bieg ma formę drużynowej, trzyosobowej sztafety, w skład której wejdzie jeździec konny, biegacz oraz rowerzysta. Zapraszamy, by zobaczyć to wyjątkowe widowisko. Więcej szczegółów dotyczących biegu znajdziecie na stronie internetowej www.biegswjerzego.zarembowo.pl.

szlak_konny (1).JPG [4.23 MB]

Inne aktualności

Więcej  aktualności o: Przejdź do strony z aktualnościami
 • image0 (004).jpeg
  25.11.2022
  Zakup preferencyjny węgla dla mieszkańców
  Informujemy, że w dniu 23 listopada Gmina Pomiechówek podpisała umowę dotycząca sprzedaży węgla na potrzeby zakupów preferencyjnych przez osoby fizyczne w gospodarstwach domowych ze Spółką WĘGLOKOKS S.A. z siedzibą w Katowicach. W związku z powyższym zachęcamy do składania wniosków o zakup preferencyjny węgla dla mieszkańców.
 • IMG_9274_20220208090908_20220208090940.jpg
  24.11.2022
  Gminny serwis SMS - zachęcamy do dołączenia
  W związku z często pojawiającymi się w ostatnim czasie pytaniami dotyczącymi gminnego serwisu SMS przypominamy, że dalej można do niego dołączyć. Otrzymywanie wiadomości SMS z informacjami z gminy jest bezpłatne, a koszt aktywacji usługi to koszt wysłania 1 SMS w Twojej sieci.
 • IMG_6526.jpg
  21.11.2022
  Utrudnienia na drodze krajowej nr 62 - wymiana nawierzchni asfaltowej
  Informujemy, że od 21 listopada planowane są prace związane z wymiana nawierzchni asfaltowej na drodze krajowej nr 62 w Pomiechówku. Od godziny 20:00 mogą wystąpić utrudnienia z uwagi na wprowadzenie ruchu wahadłowego.