szlak_konny (1).JPG
11.04.2022

Odkrywamy na nowo pomiechowski szlak konny!

Część z Was już pewnie go zna, a dla części będzie to nowe odkrycie. Uważamy jednak, że warto przypominać i pokazywać ten niezwykle malowniczy teren.

Szlak konny został utworzony już kilka lat temu na terenie Nadleśnictwa Kolonia w Wólce Kikolskiej, należącego do Nadleśnictwa Jabłonna. Najdłuższa pętla szlaku ma osiem kilometrów i została wyznaczona na obszarze Natura 2000 – „Świetliste dąbrowy i grądy Jabłonnej”. Szlak jest oznakowany pomarańczową kropką na białym tle i przebiega po jednym z najciekawszych obszarów lasu. Na trasie można zobaczyć głównie okazałe dęby wymieszane z sosnami. Charakterystyczne dla tego obszaru są drogi i ścieżki leśne, zielone latem i przebarwiające się na złoto jesienią. Rekreacja konna na takim obszarze to czysta przyjemność na łonie natury dostarczająca niezapomnianych wrażeń. Zapraszamy do odwiedzenia szlaku. Jeśli nie jako aktywny jeździec, to może obserwator?

23 kwietnia pobliska Stajnia Zarębowo planuje otwarcie sezonu jeździeckiego, organizując w Leśnictwie Kolonia Bieg Św. Jerzego. Będzie to wydarzenie nietypowe, ponieważ bieg ma formę drużynowej, trzyosobowej sztafety, w skład której wejdzie jeździec konny, biegacz oraz rowerzysta. Zapraszamy, by zobaczyć to wyjątkowe widowisko. Więcej szczegółów dotyczących biegu znajdziecie na stronie internetowej www.biegswjerzego.zarembowo.pl.

szlak_konny (1).JPG [4.23 MB]

Inne aktualności

Więcej  aktualności o: Przejdź do strony z aktualnościami
 • park_biegi_72_dpi_fot_Katarzyna_Leszczynska004-DSC_8182-3.jpg
  13.09.2023
  Pomiechowskie przełaje
  30 września zapraszamy na coroczny bieg Warsa i Sawy. Startujemy o godzinie 11 w kompleksie leśno-rekreacyjnym przy ul. Nasielskiej 1B.
 • IMG_3898.jpg
  11.09.2023
  Gminno-parafialne Dożynki za nami
  Druga niedziela września to już tradycyjnie gminno-parafialne święto plonów. Tegoroczne Dożynki, które przypadły 10 września, miały jak zwykle uroczystą oprawę.
 • IMG_3682.JPG
  04.09.2023
  Witaj szkoło!
  Pomimo wakacji przedłużonych o 3 dni początek roku szkolnego musiał nadejść. Dziś, 4 września 1 711 uczniów z pomiechowskich placówek edukacyjnych dzielnie ruszyło na rozpoczęcie roku szkolnego.