Aktualności

Otwieramy atrakcje Parku

08-04-2021

Już w najbliższy weekend 10-11 kwietnia atrakcje Parku "Dolina Wkry", czyli spacer w koronach drzew i wieża widokowa - będą otwarte. Zapraszamy. Jednocześnie przypominamy, że teren Parku jest cały czas otwarty. Zachęcamy do spacerów, kontaktu z przyrodą, która w tym trudnym czasie pandemii może być prawdziwym dobrodziejstwem. Park jest dla Was! 

Powoli rozpoczynamy sezon turystyczny w Parku „Dolina Wkry” w Pomiechówku. Uruchamiamy spacer w koronach drzew i wieżę widokową. Planujemy, że już za chwilę na łące motyli pojawią się zdemontowane na zimę kolorowe okazy motyli i ważek. 

Zaktualizowaliśmy też ofertę zajęć edukacyjnych, warsztatów przyrodniczych i leśno-artystycznych z nadzieją, że nasz park znowu będzie chętnie odwiedzany przez dzieci i młodzież, które po długiej izolacji spragnione będą hasania po leśnych ścieżkach. Również oferta leśnych urodzin czeka na pierwszych solenizantów i ich gości. Oby tylko rządowe obostrzenia nam na to pozwoliły. 

Przypominamy, że teren kompleksu jest otwarty i ogólnodostępny, dlatego cały czas, oczywiście przy zachowaniu dystansu społecznego jak i zasad reżimu sanitarnego, można korzystać z przyrodniczo-edukacyjnych walorów parku. Spacery po edukacyjnej ścieżce przyrodniczej, korzystanie z drewnianych wiat edukacyjnych oraz urządzeń do zabawy bez wątpienia będą dobrym sposobem łapania pierwszych wiosennych promieni słońca. Zachęcamy także do pieszego lub rowerowego przebywania parkowych tras TRInO tj. „Z aparatem po Parku Dolina Wkry” i „Spacer nad WKRĄ”, które stworzyliśmy wspólnie z PTTK (karty do pobrania - https://dolinawkry.pomiechowek.pl/trino/# ).

 

Zapraszamy również do śledzenia  www.dolinawkry.pomiechowek.pl, gdzie umieszczane będą bieżące informacje dot. funkcjonowania parku.

autor Marta Mostowska

 

Wspierają nas:

 

 

 

 

Kalendarz Wydarzeń

Informujemy, że Twoje dane osobowe będą przetwarzane przez Urząd Gminy Pomiechówek jako Administratora danych, w celu zrealizowania sprawy, w której się z nami kontaktujesz. Twoje dane będziemy przechowywać do czasu zrealizowania sprawy, w której się z nami kontaktujesz i wygaśnięcia ewentualnych roszczeń z nią związanych. Przysługuje Ci prawo dostępu do swoich danych oraz otrzymania ich kopii, poprawienia, usunięcia, ograniczenia przetwarzania, przenoszenia, wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania danych, wniesienia skargi do organu nadzorczego oraz do cofnięcia zgody na przetwarzanie danych osobowych w każdym czasie. Podanie danych jest dobrowolne, jednak jeżeli tego nie zrobisz nie będziemy mogli się z Tobą skontaktować, a tym samym – załatwić sprawy, w której się z nami kontaktujesz. Dane kontaktowe do inspektora danych osobowych: Justyna Wyrzykowska iod@pomiechowek.pl