29.06.2022

Porozmawialiśmy o bezpieczeństwie

We wtorek 28 czerwca w sali kinowej w Pomiechówku odbyła się debata społeczna organizowana przez Komendę Powiatową Policji we współpracy z lokalnym samorządem. Wspólnie rozmawialiśmy o bezpieczeństwie na terenie naszej gminy.

Podczas debaty przedstawione zostały dane statystyczne dotyczące interwencji funkcjonariuszy na terenie gminy w poprzednich latach oraz omówione zostały narzędzia, dzięki którym każdy z nas może w prosty sposób zgłaszać nieprawidłowości oraz zagrożenia bezpieczeństwa – interaktywna „Krajowa Mapa Zagrożeń bezpieczeństwa” oraz aplikacja mobilna „Moja komenda”. Po każdym zgłoszeniu lokalni policjanci mają obowiązek weryfikacji zgłoszenia oraz podjęcie stosownych kroków.

Głównymi problemami związanymi z bezpieczeństwem, które zostały poruszone przez mieszkańców były te związane z bezpieczeństwem uczestników ruchu drogowego. Zwrócono uwagę na nieprawidłowe parkowanie, pozostawianie pojazdów w miejscach do tego nieprzeznaczonych oraz nadmierną prędkość z jaką poruszają się kierowcy po gminnych drogach. Często, mimo odpowiednich znaków oraz progów zwalniających jest ona znacznie przekraczana. Dzięki zgłoszonym uwagom z pewnością uda się wyznaczyć priorytetowe działania dzielnicowych.

Bardzo dziękujemy za udział w debacie oraz za włączenie się do dyskusji na tak ważny temat jakim jest nasze wspólne bezpieczeństwo. Poniżej załączamy przedstawianą podczas spotkania prezentację, tak, aby każdy chętny mógł się z nią zapoznać.

 

Inne aktualności

Więcej  aktualności o: Przejdź do strony z aktualnościami
 • Kamień.JPG
  09.08.2022
  Obchody 102. rocznicy Bitwy Warszawskiej
  15 sierpnia 2022 r., o godz. 12:00, podczas mszy świętej w kościele św. Anny w Pomiechowie pragniemy wspólnie podziękować Panu Bogu za dar wolnej ojczyzny, wspominając tych, którzy polegli w jej obronie.
 • Fontanna muzyki na mazowszu.jpeg
  08.08.2022
  Letnia fontanna muzyki na Mazowszu - zapraszamy!
  Serdecznie zapraszamy na muzyczną wyprawę i rodzinną zabawę taneczną w stylu lat 80. W niedzielę, 14 sierpnia o godz. 17:00 w kompleksie rekreacyjnym przy ul. Bałtyckiej w Pomiechowie wystąpią Arleta Lemańska oraz Wojciech Bardowski. Wstęp wolny.
 • 298287926_754813089176969_8389946020990169863_n.jpg
  08.08.2022
  Kreatywne Warsztaty w Dolinie Wkry - zajęcia weekendowe
  W dniach 13-15 sierpnia Park Dolina Wkry zaprasza na weekendowe warsztaty. W planach tworzenie zawieszek zapachowych, świec z wosku pszczelego, a także ozdabianie toreb i plecaków metodą eco printingu. Zapisy - dolinawkry@pomiechowek.pl