29.06.2022

Porozmawialiśmy o bezpieczeństwie

We wtorek 28 czerwca w sali kinowej w Pomiechówku odbyła się debata społeczna organizowana przez Komendę Powiatową Policji we współpracy z lokalnym samorządem. Wspólnie rozmawialiśmy o bezpieczeństwie na terenie naszej gminy.

Podczas debaty przedstawione zostały dane statystyczne dotyczące interwencji funkcjonariuszy na terenie gminy w poprzednich latach oraz omówione zostały narzędzia, dzięki którym każdy z nas może w prosty sposób zgłaszać nieprawidłowości oraz zagrożenia bezpieczeństwa – interaktywna „Krajowa Mapa Zagrożeń bezpieczeństwa” oraz aplikacja mobilna „Moja komenda”. Po każdym zgłoszeniu lokalni policjanci mają obowiązek weryfikacji zgłoszenia oraz podjęcie stosownych kroków.

Głównymi problemami związanymi z bezpieczeństwem, które zostały poruszone przez mieszkańców były te związane z bezpieczeństwem uczestników ruchu drogowego. Zwrócono uwagę na nieprawidłowe parkowanie, pozostawianie pojazdów w miejscach do tego nieprzeznaczonych oraz nadmierną prędkość z jaką poruszają się kierowcy po gminnych drogach. Często, mimo odpowiednich znaków oraz progów zwalniających jest ona znacznie przekraczana. Dzięki zgłoszonym uwagom z pewnością uda się wyznaczyć priorytetowe działania dzielnicowych.

Bardzo dziękujemy za udział w debacie oraz za włączenie się do dyskusji na tak ważny temat jakim jest nasze wspólne bezpieczeństwo. Poniżej załączamy przedstawianą podczas spotkania prezentację, tak, aby każdy chętny mógł się z nią zapoznać.

 

Inne aktualności

Więcej  aktualności o: Przejdź do strony z aktualnościami
 • park_biegi_72_dpi_fot_Katarzyna_Leszczynska004-DSC_8182-3.jpg
  13.09.2023
  Pomiechowskie przełaje
  30 września zapraszamy na coroczny bieg Warsa i Sawy. Startujemy o godzinie 11 w kompleksie leśno-rekreacyjnym przy ul. Nasielskiej 1B.
 • IMG_3898.jpg
  11.09.2023
  Gminno-parafialne Dożynki za nami
  Druga niedziela września to już tradycyjnie gminno-parafialne święto plonów. Tegoroczne Dożynki, które przypadły 10 września, miały jak zwykle uroczystą oprawę.
 • IMG_3682.JPG
  04.09.2023
  Witaj szkoło!
  Pomimo wakacji przedłużonych o 3 dni początek roku szkolnego musiał nadejść. Dziś, 4 września 1 711 uczniów z pomiechowskich placówek edukacyjnych dzielnie ruszyło na rozpoczęcie roku szkolnego.