02.02.2023

Przekazanie lekkiego samochodu dla pomiechowskich strażaków

30 stycznia 2023 roku, w strażnicy w Pomiechówku odbyło się oficjalne przekazanie nowego lekkiego samochodu ratowniczo-gaśniczego dla strażaków z Ochotniczej Straży Pożarnej w Pomiechówku. Samochód o wartości 338 004,00 zł udało się zakupić dzięki staraniom zarówno strażaków, mieszkańców, jak i urzędu gminy.

Przypominamy, że zbiórka na ten cel rozpoczęła się już w 2021. Najpierw podczas dożynek gminno-parafialnych, następnie podczas akcji społecznej, w której druhowie OSP zbierali złom. Dzięki wspólnym działaniom udało się zebrać ponad 50 tys. zł. Równolegle Wydział Projektów Rozwojowych urzędu gminy Pomiechówek złożył wniosek do Urzędu Marszałkowskiego w Warszawie o wsparcie na ten cel w ramach projektu Mazowsze dla straży. Dofinansowanie wyniosło 80 tys. zł. Pozostałą kwotę 208 tys. stanowił wkład własny gminy.

W uroczystości wziął udział Radosław Rybicki – dyrektor Departamentu Rolnictwa i Rozwoju Obszarów Wiejskich urzędu marszałkowskiego, wójt gminy Pomiechówek Dariusz Bielecki, Komendant Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej st. bryg. Stanisław Brzozowski, Prezes Ochotniczej Straży Pożarnej w Pomiechówku Andrzej Owocki, ksiądz proboszcz Tomasz Cymerman, który poświęcił nowy samochód, a także nasi druhowie i druhny oraz mieszkańcy i sympatycy naszej gminy i OSP Pomiechówek.

Raz jeszcze pragniemy podziękować wszystkim, którzy zaangażowali się w zbiórkę. To dzięki waszym działaniom zakup nowego, lekkiego samochodu, który z pewnością usprawni pracę strażaków, był możliwy.

Nowy samochód strażacki można, również obejrzeć na filmie zamieszczonym na facebooku OSP Pomiechówek.

 

Inne aktualności

Więcej  aktualności o: Przejdź do strony z aktualnościami
 • 123.jpg
  08.03.2023
  Najlepsze życzenia z okazji Dnia Kobiet
  Z okazji Dnia Kobiet wszystkim Paniom pragniemy złożyć najserdeczniejsze życzenia - wszelkiej pomyślności, zdrowia, siły oraz determinacji do stawiania czoła codziennym wyzwaniom.
 • Pomiechówek plakat KSc (002).jpg
  01.03.2023
  Konsultacje społeczne dot. przebiegu nowej linii kolejowej
  9 marca br. o 18:00 w sali konferencyjnej Centrum Integracji Społecznej odbędą się konsultacje społeczne organizowane przez PKP PLK S.A. w sprawie budowy nowej linii kolejowej Warszawa Wschodnia-Nasielsk (Kątne/Świercze). Serdecznie zapraszamy wszystkich mieszkańców, którzy są zainteresowani tematem i chcieliby wyrazić swoje opinie na temat proponowanych wariantów.
 • 27.02.2023
  Mobilność – powstają kolejne kilometry ścieżek rowerowych
  Wraz z końcem zimy kontynuujemy budowę ścieżek rowerowych na terenie gminy. Obecnie, w rejonie ul. Nasielskiej w Pomiechówku powstaje ścieżka rowerowa o szerokości 2,5 m i długości 1200 m. W ubiegłym roku zakończyliśmy prace przygotowujące teren pod inwestycje, w tym, przyszedł czas na właściwe prace.