Aktualności

Szkoła w Orzechowie zwycięzcą konkursu OSEWyzwanie.

26-09-2019

Szkoła w Starym Orzechowie została laureatem konkursu, organizowanego przez Ministerstwo Cyfryzacji oraz Państwowy Instytut Badawczy NASK. Do konkursu przystąpiło 1606 szkół z całej Polski. Klasa siódma pod okiem swojej wychowawczyni Ilony Piątak wykonała kilka prac dotyczących smart szkoły. Spośród nich została wybrana praca Alicji i Izabeli i wysłana na konkurs. Wg wizji siódmoklasistów szkoła przyszłości, to taka, gdzie będziemy się uczyć w oparciu o narzędzia korzystające z wirtualnej (VR) i rozszerzonej (AR) rzeczywistości. 

Szkoła wygrała:

  • najnowocześniejszą mobilną pracownię multimedialną, która składa się m.in. aż z 16 laptopów.
  • dostęp do bezpiecznego, szybkiego i bezpłatnego internetu oraz nowoczesnej mlegitymacji szkolnej, którą uczniowie mają w swoim smartfonie.
  • dostęp do komputerów nie tylko podczas lekcji informatyki. Dzięki mobilnej pracowni multimedialnej kompetencje cyfrowe można kształcić i podnosić podczas zajęć z dowolnego przedmiotu i w każdej sali lekcyjnej.

Czasami wystarczy niewielka iskra, by rozpalić wielki potencjał i odmienić oblicze małej wiejskiej szkoły.

Serdecznie gratulujemy.

 

Wspierają nas:

 

 

 

 

Kalendarz Wydarzeń

Informujemy, że Twoje dane osobowe będą przetwarzane przez Urząd Gminy Pomiechówek jako Administratora danych, w celu zrealizowania sprawy, w której się z nami kontaktujesz. Twoje dane będziemy przechowywać do czasu zrealizowania sprawy, w której się z nami kontaktujesz i wygaśnięcia ewentualnych roszczeń z nią związanych. Przysługuje Ci prawo dostępu do swoich danych oraz otrzymania ich kopii, poprawienia, usunięcia, ograniczenia przetwarzania, przenoszenia, wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania danych, wniesienia skargi do organu nadzorczego oraz do cofnięcia zgody na przetwarzanie danych osobowych w każdym czasie. Podanie danych jest dobrowolne, jednak jeżeli tego nie zrobisz nie będziemy mogli się z Tobą skontaktować, a tym samym – załatwić sprawy, w której się z nami kontaktujesz. Dane kontaktowe do inspektora danych osobowych: Justyna Wyrzykowska iod@pomiechowek.pl