ZAN_5844.jpg
27.06.2022

Tężnia dostępna - zapraszamy

Działa jak ogromny filtr powietrza, swoiste inhalatorium. Wytworzony wokół niej mikroklimat przypomina powiew morskiej bryzy. Pomaga w profilaktyce i leczeniu schorzeń górnych dróg oddechowych, zapalenia zatok, kataru, alergii, rozedmie płuc, i ogólnym wyczerpaniu organizmu. Tężnia solankowa. Od 23 czerwca dostępna dla naszych mieszkańców. Przyjdź i pooddychaj jak nad morzem.  

Skąd pomysł?

Z potrzeby walki o czyste powietrze. Z chęci - choć częściowego - neutralizowania działania szkodliwych dla zdrowia spalin samochodowych, unoszących się przy drodze krajowej 62. Z pragnienia stworzenia miejsca, w którym podreperujemy nasze nadszarpnięte po covidzie zdrowie. Lokalizacja? Najlepsza dla tego typu obiektów, które powstając w przestrzeniach miejskich mają stanowić przeciwwagę dla smogu i zanieczyszczeń powietrza. Skoro skazani niejako jesteśmy na konsekwencje funkcjonowania przy uciążliwej 62 – zróbmy coś, by zminimalizować negatywne tego konsekwencje.

Dla kogo?

Otwarta dla wszystkich. Dostępna bezpłatnie. Będzie służyć zarówno najmłodszym mieszkańcom, którym lekarz zaleci zdrowotne wyjazdy nad morze w celu poprawy odporności, jak i seniorom, walczącym z nadciśnieniem tętniczym. Badania mówią, że oddychanie przez godzinę powietrzem nasyconym mikroelementami z solanki odpowiada trzem dniom spędzonym nad morzem. Nic tylko korzystać. Na zdrowie.

Zachęcamy do korzystania z obiektu. Jednocześnie informujemy, że choć nie ma przeciwwskazań, jeśli chodzi o częstotliwość korzystania z tężni solankowych to osoby, które cierpią na niewydolność naczyń wieńcowych serca, niedawno przebyły zawał, czy mają choroby nowotworowe powinny skonsultować się najpierw z lekarzem.

 

Inne aktualności

Więcej  aktualności o: Przejdź do strony z aktualnościami
 • Kamień.JPG
  09.08.2022
  Obchody 102. rocznicy Bitwy Warszawskiej
  15 sierpnia 2022 r., o godz. 12:00, podczas mszy świętej w kościele św. Anny w Pomiechowie pragniemy wspólnie podziękować Panu Bogu za dar wolnej ojczyzny, wspominając tych, którzy polegli w jej obronie.
 • Fontanna muzyki na mazowszu.jpeg
  08.08.2022
  Letnia fontanna muzyki na Mazowszu - zapraszamy!
  Serdecznie zapraszamy na muzyczną wyprawę i rodzinną zabawę taneczną w stylu lat 80. W niedzielę, 14 sierpnia o godz. 17:00 w kompleksie rekreacyjnym przy ul. Bałtyckiej w Pomiechowie wystąpią Arleta Lemańska oraz Wojciech Bardowski. Wstęp wolny.
 • 298287926_754813089176969_8389946020990169863_n.jpg
  08.08.2022
  Kreatywne Warsztaty w Dolinie Wkry - zajęcia weekendowe
  W dniach 13-15 sierpnia Park Dolina Wkry zaprasza na weekendowe warsztaty. W planach tworzenie zawieszek zapachowych, świec z wosku pszczelego, a także ozdabianie toreb i plecaków metodą eco printingu. Zapisy - dolinawkry@pomiechowek.pl