ZAN_5844.jpg
27.06.2022

Tężnia dostępna - zapraszamy

Działa jak ogromny filtr powietrza, swoiste inhalatorium. Wytworzony wokół niej mikroklimat przypomina powiew morskiej bryzy. Pomaga w profilaktyce i leczeniu schorzeń górnych dróg oddechowych, zapalenia zatok, kataru, alergii, rozedmie płuc, i ogólnym wyczerpaniu organizmu. Tężnia solankowa. Od 23 czerwca dostępna dla naszych mieszkańców. Przyjdź i pooddychaj jak nad morzem.  

Skąd pomysł?

Z potrzeby walki o czyste powietrze. Z chęci - choć częściowego - neutralizowania działania szkodliwych dla zdrowia spalin samochodowych, unoszących się przy drodze krajowej 62. Z pragnienia stworzenia miejsca, w którym podreperujemy nasze nadszarpnięte po covidzie zdrowie. Lokalizacja? Najlepsza dla tego typu obiektów, które powstając w przestrzeniach miejskich mają stanowić przeciwwagę dla smogu i zanieczyszczeń powietrza. Skoro skazani niejako jesteśmy na konsekwencje funkcjonowania przy uciążliwej 62 – zróbmy coś, by zminimalizować negatywne tego konsekwencje.

Dla kogo?

Otwarta dla wszystkich. Dostępna bezpłatnie. Będzie służyć zarówno najmłodszym mieszkańcom, którym lekarz zaleci zdrowotne wyjazdy nad morze w celu poprawy odporności, jak i seniorom, walczącym z nadciśnieniem tętniczym. Badania mówią, że oddychanie przez godzinę powietrzem nasyconym mikroelementami z solanki odpowiada trzem dniom spędzonym nad morzem. Nic tylko korzystać. Na zdrowie.

Zachęcamy do korzystania z obiektu. Jednocześnie informujemy, że choć nie ma przeciwwskazań, jeśli chodzi o częstotliwość korzystania z tężni solankowych to osoby, które cierpią na niewydolność naczyń wieńcowych serca, niedawno przebyły zawał, czy mają choroby nowotworowe powinny skonsultować się najpierw z lekarzem.

 

Inne aktualności

Więcej  aktualności o: Przejdź do strony z aktualnościami
 • 06.06.2023
  Dzień dziecka za nami
  Za nami Kulturalny Dzień Dziecka połączony z Ekologicznym Piknikiem Rodzinnym. Dla najmłodszych czekało wiele atrakcji o tematyce ekologicznej połączonych z potężną dawką wiedzy o środowisku. Wspólnie tworzyliśmy bomby nasienne, sadziliśmy kwiaty antysmogowe oraz zgłębialiśmy tajniki odnawialnych źródeł energii.
 • 02.06.2023
  Umowa na przebudowę gminnych dróg podpisana
  W ciągu najbliższych 13 miesięcy zbudujemy i przebudujemy 25 odcinków gminnych dróg o łącznej długości 9,9 km. 1 czerwca wójt gminy Dariusz Bielecki podpisał umowę na realizację zadania z wykonawcą - firmą INFRASTRUKTURA BUD-59 Sp. z o.o. z Warszawy.
 • A3-23-9.png
  08.05.2023
  Spotkanie o baśniach z Joanną Piekarską
  Biblioteka Publiczna gminy Pomiechówek serdecznie zapraszamy wszystkich zainteresowanych, w szczególności rodziców, dziadków, opiekunów i nauczycieli do wzięcia udziału w spotkaniu poświęconym baśniom, ich genezie oraz wartościom jakie ze sobą niosą. Widzimy się już w sobotę, 13 maja o godzinie 13.00 w sali konferencyjnej na drugim piętrze biblioteki, przy ul. Jana Kilińskiego 3.