Faq

Szanowni Państwo! Informujemy, że w terminie od 30 czerwca 2015 r. do 28 sierpnia 2015 r. wystąpiły problemy z systemem informatycznym, stąd odpowiedzi na pytania zadane w tym czasie przez formularz faq mogą spłynąć do Państwa w późniejszym terminie. Za utrudnienia przepraszamy.

 

Nie znalazłeś odpowiedzi - zadaj pytanie. Odpowiedź zostanie opublikowana

kliknij na pytanie by zobaczyć odpowiedź


Posiadam działkę na terenie gminy pomiechówek, na terenie działki rośnie bardzo stara i olbrzymia topola której pień w środku jest pusty, drzewo to zagrażeniem dla mnie i dla moich sąsiadów, obawiam się że przy większym wietrze drzewo może się przewrócić. moje pytanie brzmi: CZY TO GMINA NIE POWINNA TAKIEGO DRZEWA USUNĄĆ NA WŁASNY KOSZT? chciałem nadmienić że zawsze w terminie są opłacane podatki za działkę. Z GÓRY DZIĘKUJE ZA ODPOWIEDŹ. (Adam, 19.03.2007 r.)

Stowarzyszenie Wlaścicieli Nieruchomości Golawice Pierwsze Fort Dantego 1 m 39 01-914 Warszawa Prosimy o wyjasnienie skąd biorą się różnice w wysokości stawek za grunty w decyzjach o owymiarze podatku od nieruchomości na terenie dzialek w Goławicach Pierwszych Fort. Sprawę prosimy traktować jako pilną, ze względu na terminy platności. Lączę pozdrowienia Przedstawiciel Stowarzyszenia Dariusz Góra (Stowarzyszenie Wlaścicieli Nieruchomości Golawice Pierwsze Fort, 15.03.2007 r.)

Szanowny panie Wójcie Dariuszu Bielecki. W dniu 21.03.2007. wysłałem zapytanie do pana. Szanowny panie wójcie. Chciałbym się ustosunkować do odpowiedzi na zadane pytanie z dnia 08.02.2007. Może się mylę ale wydaje się że zarządca drogi informuje właściciela terenu przez który droga przebiega o czasowym zamknięciu, czy też utrudnieniach w ruchu kołowym. Co do odpowiedzi na drugie pytanie,to napisałem nie gdzieś na drodze tylko podałem konkretny odcinek i czas kiedy pług z uniesionym lemieszem brnął po zaśnieżonej drodze bez jakiegokolwiek sensu. Można było to potraktować jako sygnał i przekazać tą nieprawidłowość do starostwa w tym przypadku zarządcy tego odcinka drogi(Pomiechówek - Błędowo) Gdzie można uzyskać informacje internetowa o planowanym zamknięciu dróg na terenie naszej gminy ?)czy uzyskam odpowiedz ? Co do opinij pani Roxsany w 100% zgadzam , domyśla się pan o jakie wątki chodzi? Być może dostane odpowiedz ale trzeba na to mieć odwagę. (Mirek, 07.03.2007 r.)

Chciałbym się zapytać co Urząd Gminy ma zamiar zrobić z drogą gruntową biegnącą przez wieś Orzechowo Stare która od kilku dni jest kompletnie nie przejezdna. Samochody osobowe prubując przejechać tę trasę zapadają się w błocie a jedynym srodkiem komunikacji pozostaje traktor. Są dwie możliwości albo któryś z urzędników raczy to wszystko zobaczyć i coś z tym zrobić, albo osoby które uszkodziły i jeszcze uszkodzą szmochód zwrucą się do gminy jako zarządcy drogi o odszkodowanie. Mam nadzieję iż tym razem uzyskam odpowiedż na moje pytanie. (Jarek, 04.03.2007 r.)

Witam Moje pytanie dotyczy bezpieczeństwa pieszych w naszej gminie a konkretnie chodnika od strony ulicy Kupieckie w stronę mostu i na moście. Żeby lepiej wytłumaczyć Panu problem to niech pan Wójt się przejdzie przez most w stronę jednostki wojskowej i z powrotem kiedy będzie jechał jakią TIR, od podmuchu może spaść Panu czapka z głowy, ponad to chodnik do połowy jest zasypany piachem. Jak mamy tamtędy chodzić, a o dzieciach dochodzących do szkoły i o Mamach z wózkami nie wspominam! Może tak Pan Wójt zainteresował by się postawieniem barierki odgradzającej chodnik od drogi, a jeśli ta sprawa wykracza poza kompetencje Pana to proszę o interwencje do Zarządu Dróg Miejskich. Mam krótkie pytanie, czy gmina wie że stan mostu na rzece Wkra w Pomiechówku pogarsza się z dnia na dzień? Czy gmina ma zamiar coś z tym fantem zrobić? (Andrzej, 27.02.2007 r.)

Panie Wójcie bardzo sprytnie wybrnął Pan z powinności odpowiedzi na niewygodne pytania. Czy te zmiany napewno są spowodowane troską o nas? Dla mnie osobiście nie stanowi żadnego problemu odszukanie odpowiedzi na swoje pytanie. Podczas poszukiwania mogę zapoznać się z problemami naszej gminy, z problemami o których nie mam żadnej wiedzy, a czasami warto o nich wiedzieć, gdyż jestem także mieszkańcem tej gminy. Podejrzewam z przykrością, iż z powodu braku kompetencji woli Pan uktyć to. Nie tędy droga. Napewno lepszym rozwiązaniem jest przekazanie informacji po skonsultowaniu pewnych danych z osobami znającymi się na rzeczy. Nie jest to wstyd, gdyż nie każdy jest "alfą i omegą". Nie wolno się tego wstydzić. A może zapomniał Pan już o wyborcach i niechce się Panu reagować na wieści z gminy? Doskonale Pan wie, że podanie adresu e-mail w znacznym stopniu zmniejszy zadawanie pytań, ponieważ może Pan wkażdej chwili namierzyć osobę piszącą. Nie tego oczekiwaliśmy od nowego Wójta. Gratuluję. Panie Wójcie kontynując proszę o pozostawjenie możliwości zadawania pytań w dotychczasowej formie. Ewentualnie proszę przeprowadzić ankietę w tej sprawie. Z poważaniem Przyjaciółka. Panie Wójcie proszę odpowiedzaieć na moje pytania na forum publicznym, gdyż podany przezemnie adres nie istnieje. Chyba, że Pan woli ukrywać się. No cóż, to też jest sposób na władzę. Proszę o odpowiedź, publiczną!!! (Roxana, 21.02.2007 r.)

1    68  69  70  71  72  73  74  75  76    79

Zadaj pytanie

Wspierają nas:

 

 

 

 

Kalendarz Wydarzeń

Informujemy, że Twoje dane osobowe będą przetwarzane przez Urząd Gminy Pomiechówek jako Administratora danych, w celu zrealizowania sprawy, w której się z nami kontaktujesz. Twoje dane będziemy przechowywać do czasu zrealizowania sprawy, w której się z nami kontaktujesz i wygaśnięcia ewentualnych roszczeń z nią związanych. Przysługuje Ci prawo dostępu do swoich danych oraz otrzymania ich kopii, poprawienia, usunięcia, ograniczenia przetwarzania, przenoszenia, wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania danych, wniesienia skargi do organu nadzorczego oraz do cofnięcia zgody na przetwarzanie danych osobowych w każdym czasie. Podanie danych jest dobrowolne, jednak jeżeli tego nie zrobisz nie będziemy mogli się z Tobą skontaktować, a tym samym – załatwić sprawy, w której się z nami kontaktujesz. Dane kontaktowe do inspektora danych osobowych: Justyna Wyrzykowska iod@pomiechowek.pl