Faq

Szanowni Państwo! Informujemy, że w terminie od 30 czerwca 2015 r. do 28 sierpnia 2015 r. wystąpiły problemy z systemem informatycznym, stąd odpowiedzi na pytania zadane w tym czasie przez formularz faq mogą spłynąć do Państwa w późniejszym terminie. Za utrudnienia przepraszamy.

 

Nie znalazłeś odpowiedzi - zadaj pytanie. Odpowiedź zostanie opublikowana

kliknij na pytanie by zobaczyć odpowiedź


Witam, jestem zainteresowana kupnem działki na terenie wsi Modlin. Chciałabym mieć wgląd w plany zagospodarowania publicznego terenów przylegających do interesującej mnie nieruchomości. Czy w związku z tym powinnam się zgłosić do Urzędu Gminy w Pomiechówku, czy może takich informacji udzieli mi odpowiedni urząd w Nowym Dworze Mazowieckim? Bardzo proszę o szybka odpowiedz, pozdrawiam, Małgorzata Najmoła-Walento (Małgorzta Najmoła-Walento, 08.01.2007 r.)

Kiedy zostanie naprawiona droga we wsi Golawice II, Nie minął rok od jej budowy a już są wyrwy w nawierzchni,doły wypełnione woda opadowa. Czy wykonawca tej drogi zastosował w pełni wymogi technologiczne? Kto z Urzędu Gminy dokonał odbioru powykonawczego tej drogi? Jaka jest gwarancja wykonawcy na niechlujstwo w wykonaniu drogi? (Ewa, 06.01.2007 r.)

Proszę wyjaśnić mi tę sprawę. Czy ja żyję w gminie gdzie prawo jest dla każdego inne? Rzecz w tym że przez ostatnie lata otrzymywałem dopłaty z Agencji Rolnej. Zostałem skontrolowany i ukarano mnie bo nie miałem papierów o wybieraniu szamba. Nakazano mi dostarczyć te papiery. Poszłem do pana co wybierał mi szamba i wybiera w szkole w Orzechowie. Nie chciał dać mi żadnych kwitów bo mówi że nie ma prawa wybierać szamba na terenie naszej gminy. - czy bez kwitów to on może wybierać, a jak już kwit to nie - żadnych śladów. - czy gmina szkoła w Orzechowie nie jest na terenie gminy Pomiechówek? Czy gminnej szkole też nie daje pokwitowań? Kto mu płaci i za co jeżeli on nie ma prawa i nie daje kwitów. Kto to nadzoruje, czy gmina wie i kontroluje gdzie on te ścieki wywozi i ile? Czy może jemu wszystko wolno bo pracuje w tej szkole i jego żona. Ja nie mogę wywieść gnojówki i kilka litrów szamba na własne pole, a on może wywozić i oblewać okolice. Czy to jakieś kumoterstwo, kto go chroni i dlaczego. Gdzie jest ta władza gminna? Czy w gminie prawo działa tylko jeśli chodzi o mnie. Gdzie ta czystość i ekologia gminy. Jaki wy dajecie przykład? Czego wymagacie od nas jak sami tak robicie. Moje scieki to trują, ale te wylewane przez tego pana gdzie sie da po nocy to lecznicze? Może wreszcie nowy Pan Wójt się tym zajmie i zrobi z tym porządek - bo chyba już dość tych układów. (Jacek - mieszkaniec Orzechowa, 05.01.2007 r.)

Kiedy zostaną podjęte prace związane z budową i uruchomieniem sieci kanalizacyjnej na ul. Kolejowej? (Aneta, 05.01.2007 r.)

Nie wiem dlaczego ale na zadawane pytania nikt nie odpowiada! A może nowy Wójt nie pozwala? Ślicznie to byłoby na początek!!! Proszę pamiętać, że to "władza" jest dla społeczeństwa, a nie odwrotnie. To nie jest prywatny folwark! Pomimo to pozdrawiam Wójta i vice-Wójta (Kazimierz, 05.01.2007 r.)

Jaka jest opłata za wypis i wyrys miejscowego zagospodarowania przestrzennego (Kserokopia!) W 2006 r. Opłata wynosiła po 190 zł za wypis i wyrys. To jest najdroższa opłata w Polsce. Opłaty wahają się średnio od kilkunastu do stu zł. Rozbój w biały dzień za kserokopie. (Mirek, 04.01.2007 r.)

1    71  72  73  74  75  76  77  78  79    79

Zadaj pytanie

Wspierają nas:

 

 

 

 

Kalendarz Wydarzeń

Informujemy, że Twoje dane osobowe będą przetwarzane przez Urząd Gminy Pomiechówek jako Administratora danych, w celu zrealizowania sprawy, w której się z nami kontaktujesz. Twoje dane będziemy przechowywać do czasu zrealizowania sprawy, w której się z nami kontaktujesz i wygaśnięcia ewentualnych roszczeń z nią związanych. Przysługuje Ci prawo dostępu do swoich danych oraz otrzymania ich kopii, poprawienia, usunięcia, ograniczenia przetwarzania, przenoszenia, wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania danych, wniesienia skargi do organu nadzorczego oraz do cofnięcia zgody na przetwarzanie danych osobowych w każdym czasie. Podanie danych jest dobrowolne, jednak jeżeli tego nie zrobisz nie będziemy mogli się z Tobą skontaktować, a tym samym – załatwić sprawy, w której się z nami kontaktujesz. Dane kontaktowe do inspektora danych osobowych: Justyna Wyrzykowska iod@pomiechowek.pl