maszty_p.jpg
17.11.2023

Bezpłatne infoseminarium na temat osteoporozy i prewencji złamań

Starostwo powiatowe zaprasza Panie, w szczególności w wieku 50-70 lat, na bezpłatne infoseminarium, podczas którego uczestniczki zostaną przeszkolone w zakresie wiedzy nt. osteoporozy i prewencji złamań a także objęte zostaną badaniami przesiewowymi. Spotkanie odbędzie się 21 listopada 2023 r. (wtorek) o godzinie 16:00 w Starostwie Powiatowym w Nowym Dworze Mazowieckim przy ul. I. Paderewskiego 1B.
Celem prowadzonych działań jest:
1.    zwiększenie świadomości zdrowotnej społeczeństwa na temat osteoporozy;
2.    edukowanie pacjentów na temat profilaktyki, czynników ryzyka choroby, leczenia osteoporozy zgodnie z założeniami Programu Koordynacji Profilaktyki Złamań Osteoporotycznych.
Tematyka:
1.    podnoszenie wiedzy nt. osteoporozy i sposobu ograniczania czynników ryzyka osteoporozy,
2.    stosowanie właściwej diety (bogatej w wapń i witaminę D),
3.    uprawianie odpowiedniego wysiłku fizycznego,
4.    unikanie używek: kofeina, alkohol, papierosy,
5.    przykładowy jadłospis.
Spotkanie potrwa około 3-4 godziny z przerwą kawową. Podczas spotkania przeprowadzane będą badania przesiewowe dla chętnych osób (kobiety 50-70), w wyniku których pacjentka zostanie objęta programem i w przypadku wyniku wysokiego ryzyka osteoporozy, otrzyma skierowanie do Instytutu na dalszą, szczegółową diagnozę. Wizyty w Instytucie odbywają się nawet następnego dnia!
Liczba miejsc ograniczona! Zapisy pod numerem telefonu: 22 765 32 09, 22 765 32 04 w piątek w godzinach 8-15 oraz w poniedziałek w godzinach 8-17 oraz e-mailowo pod adresem: p.lempicka@nowodworski.pl.

PROGRAM-PROFILAKTYKI-OSTEOPOROZY-A3.jpg [3.41 MB]