Odwiedź Pomiechówek

Jeśli potrzebujesz skonkretyzowanej i szybkiej informacji, jak najlepiej wykorzystać czas wizyty w gminie Pomiechówek, poniżej kilka podpowiedzi.  Mogą okazać się pomocne.

Dojazd z Warszawy: można zdecydować się na podróż samochodem, autobusem lub pociągiem. Jeśli pociągiem – z Warszawy Gdańskiej do Pomiechówka podróż potrwa 46 minut (stacja PKP znajduje się w centrum Pomiechówka), jeśli samochodem w okresie letnio-wiosennym podróż może potrwać dłużej - jesteśmy gminą rekreacyjną, stąd tuż przed weekendem na trasie spotkasz innych zmierzających na odpoczynek turystów i działkowiczów. Na wysokości mostu na Wiśle, szczególnie w piątkowe popołudnia, można spodziewać się korków. Na szczęście nie na długim odcinku.

Zaparkujesz: w centrum Pomiechówka, w okolicach stacji PKP, znajduje się bezpłatny parking, na którym możesz zaparkować. W sklepach możesz zaopatrzyć się w prowiant na dalszą część podróży. Ewentualnie wypić kawę i zjeść ciastko w pobliskiej cukierni.

Historycznie: z najważniejszych punktów to kościół rzymsko-katolicki położony przy ul. Mazowieckiej w Pomiechowie i prawosławna cerkiew położona w Stanisławowie przy drodze krajowej nr 62. Oba miejsca dostępne w czasie trwania nabożeństw. Gmina Pomiechówek to również zespół fortyfikacyjny. By móc zwiedzić dostępne forty, również te w pobliskiej Twierdzy Modlin, należy skontaktować się z Towarzystwem Przyjaciół Twierdzy Modlin tel. 503 999 673.

Rekreacyjnie: możesz wybrać spokojne wylegiwanie się nad Wkrą, Narwią, bądź wybrać bardziej zorganizowaną formę wypoczynku: spływ kajakowy, partię golfa, lub mecz na ogólnodostępnych boiskach rekreacyjnych zlokalizowanych na terenie gminy. Pamiętaj – w sezonie kajak należy zarezerwować wcześniej. Można też wybrać jazdę konną w plenerze lub wsiąść na rower, przejechać leśnymi trasami, korzystając z dobrego mikroklimatu (3000 ha lasów).

Imprezy: planując pobyt w Pomiechówku warto zapoznać się z kalendarzem imprez i przedsięwzięć i wziąć w nich udział. Mamy kilka mocnych punków w tym zakresie: lipcowa inscenizacja historyczna Bitwa pod Czarnowem 1806, czy spływ kajakowy Wianki w Dolinie Wkry. Bieżące zaproszenia na www.

Nocleg: można wybrać jedno z kilkunastu gospodarstw agroturystycznych, zlokalizowanych w pobliżu rzek, bądź zdecydować się na nocleg w hotelu (Hotel Lisia Polana bądź Zajazd Turystyczny „Magnolia”).

Zjesz: w samym centrum Pomiechówka znajdziesz miejsca, gdzie można posilić się i skosztować specjalności: golonka pomiechowska, pierogi z kaszanką, a może coś na słodko?

Kontakt: Jeśli potrzebujesz szczegółowych informacji – prosimy dzwonić 22 765 27 23. Do dyspozycji pozostają również pracownicy Lokalnej Organizacji Turystycznej Trzech Rzek – tel./fax: 22 713 32 79, +48 664 775 326.

 

Pliki do pobrania

Wspierają nas:

 

 

 

 

Kalendarz Wydarzeń

Informujemy, że Twoje dane osobowe będą przetwarzane przez Urząd Gminy Pomiechówek jako Administratora danych, w celu zrealizowania sprawy, w której się z nami kontaktujesz. Twoje dane będziemy przechowywać do czasu zrealizowania sprawy, w której się z nami kontaktujesz i wygaśnięcia ewentualnych roszczeń z nią związanych. Przysługuje Ci prawo dostępu do swoich danych oraz otrzymania ich kopii, poprawienia, usunięcia, ograniczenia przetwarzania, przenoszenia, wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania danych, wniesienia skargi do organu nadzorczego oraz do cofnięcia zgody na przetwarzanie danych osobowych w każdym czasie. Podanie danych jest dobrowolne, jednak jeżeli tego nie zrobisz nie będziemy mogli się z Tobą skontaktować, a tym samym – załatwić sprawy, w której się z nami kontaktujesz. Dane kontaktowe do inspektora danych osobowych: Justyna Wyrzykowska iod@pomiechowek.pl