Odwiedź Pomiechówek

Jeśli potrzebujesz skonkretyzowanej i szybkiej informacji, jak najlepiej wykorzystać czas wizyty w gminie Pomiechówek, poniżej kilka podpowiedzi.  Mogą okazać się pomocne.

Dojazd z Warszawy: można zdecydować się na podróż samochodem, autobusem lub pociągiem. Jeśli pociągiem – z Warszawy Gdańskiej do Pomiechówka podróż potrwa 46 minut (stacja PKP znajduje się w centrum Pomiechówka), jeśli samochodem w okresie letnio-wiosennym podróż może potrwać dłużej - jesteśmy gminą rekreacyjną, stąd tuż przed weekendem na trasie spotkasz innych zmierzających na odpoczynek turystów i działkowiczów. Na wysokości mostu na Wiśle, szczególnie w piątkowe popołudnia, można spodziewać się korków. Na szczęście nie na długim odcinku.

Zaparkujesz: w centrum Pomiechówka, w okolicach stacji PKP, znajduje się bezpłatny parking, na którym możesz zaparkować. W sklepach możesz zaopatrzyć się w prowiant na dalszą część podróży. Ewentualnie wypić kawę i zjeść ciastko w pobliskiej cukierni.

Historycznie: z najważniejszych punktów to kościół rzymsko-katolicki położony przy ul. Mazowieckiej w Pomiechowie i prawosławna cerkiew położona w Stanisławowie przy drodze krajowej nr 62. Oba miejsca dostępne w czasie trwania nabożeństw. Gmina Pomiechówek to również zespół fortyfikacyjny. By móc zwiedzić dostępne forty, również te w pobliskiej Twierdzy Modlin, należy skontaktować się z Towarzystwem Przyjaciół Twierdzy Modlin tel. 503 999 673.

Rekreacyjnie: możesz wybrać spokojne wylegiwanie się nad Wkrą, Narwią, bądź wybrać bardziej zorganizowaną formę wypoczynku: spływ kajakowy, partię golfa, lub mecz na ogólnodostępnych boiskach rekreacyjnych zlokalizowanych na terenie gminy. Pamiętaj – w sezonie kajak należy zarezerwować wcześniej. Można też wybrać jazdę konną w plenerze lub wsiąść na rower, przejechać leśnymi trasami, korzystając z dobrego mikroklimatu (3000 ha lasów).

Imprezy: planując pobyt w Pomiechówku warto zapoznać się z kalendarzem imprez i przedsięwzięć i wziąć w nich udział. Mamy kilka mocnych punków w tym zakresie: lipcowa inscenizacja historyczna Bitwa pod Czarnowem 1806, czy spływ kajakowy Wianki w Dolinie Wkry. Bieżące zaproszenia na www.

Nocleg: można wybrać jedno z kilkunastu gospodarstw agroturystycznych, zlokalizowanych w pobliżu rzek, bądź zdecydować się na nocleg w hotelu (Hotel Lisia Polana bądź Zajazd Turystyczny „Magnolia”).

Zjesz: w samym centrum Pomiechówka znajdziesz miejsca, gdzie można posilić się i skosztować specjalności: golonka pomiechowska, pierogi z kaszanką, a może coś na słodko?

Kontakt: Jeśli potrzebujesz szczegółowych informacji – prosimy dzwonić 22 765 27 23. Do dyspozycji pozostają również pracownicy Lokalnej Organizacji Turystycznej Trzech Rzek – tel./fax: 22 713 32 79, +48 664 775 326.

 

Pliki do pobrania

Wspierają nas:

 

 

 

 

Kalendarz Wydarzeń